Tagi

Archiwum

Design w Twoich rękach na festiwalu Gdynia Design Days 2011

~, 2011-06-13
Projektowanie, to z jednej strony świetna, kreatywna i rozwijająca zabawa, z drugiej poważne narzędzie, które pozwala producentom tworzyć lepsze przedmioty, a tym samym nam ułatwiać życie. Takie podejście do designu odzwierciedla program tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days

Na tegorocznej edycji festiwalu, który w dniach 13 - 30 czerwca odbędzie się pod hasłem "Design w Twoich rękach" designem będzie można bawić się podczas warsztatów kreatywnych, oglądać podczas wystaw i koncertów oraz poznawać jako poważne narzędzie, które pozwala firmom i producentomtworzyć lepsze i ładniejsze przedmioty. Dla tych, których najbardziej interesuje praktyczny i biznesowy wymiar zjawiska, organizatorzy zapraszają na dwie niezwykłe wystawy przygotowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego: "Wzornictwo za 4 zł- 1 Euro design", hit wystawienniczy, elektryzujący wszystkich, którzy myśleli, że dobre musi oznaczać drogie oraz wystawę mebli polskiego projektanta Tomasza Augustyniaka. Każda z tych wystaw próbuje uchwycić inne, nowe zjawisko: 1 Euro Design - mówi o demokratyzacji i coraz powszechniejszym dostępie do designu, a wystawa mebli Augustyniaka o tym, że polski projektant może dla rodzimych firm tworzyć meble na najwyższym, światowym poziomie. To ta część poważna, która razem z warsztatami dla projektantów i przedsiębiorców odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym. Wystawy można oglądać w dniach 13 - 30 czerwca. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Na zabawę z designem organizatorzy zapraszają na gdyński bulwar. W Parku Rady Europy przez ponad tydzień odbywać się będą najróżniejsze warsztaty oraz atrakcje dla designerów, dzieci, rodzin i dorosłych. Będziemy wspólnie projektować krzesło, osłony na wózki inwalidzkie, upiększać szydełkowaniem przestrzeń miasta, tworzyć "roboty do roboty", a ucząc się recyclingu nadamy nowe życie starym przedmiotom. Nikt nie będzie się nudził! Nie zabraknie także dizajnerskich akcentów muzycznych - w sobotę, 18 czerwca wieczorem dla wszystkich miłośników designu zagra trójmiejska kapela D4D. Wejdą na scenę zaraz po zakończeniu kultowej Pecha Kuchy, podczas której każdy, demokratycznie, będzie mógł zaprezentować swoje najbardziej szalone, a może, kto wie, genialne pomysły.

Organizatorami festiwalu są, wspólnie z Miastem Gdynia oraz Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo.

Szczegóły oraz program festiwalu na www.gdyniadesigndays.eu

Komentarze: 0
Wydrukuj artykułAby dodać komentarz, Zaloguj się!