Tagi

Archiwum

Targi About Design Gdańsk 25-27 III

About Design, 2011-03-14
W dniach 25-27 marca 2011 roku odbędą się w Gdańsku po raz pierwszy Targi Wyposażenia Wnętrz, Wzornictwa & Sztuki Użytkowej ABOUT DESIGN. Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Misją tego nowego przedsięwzięcia jest wykreowanie cyklicznego wydarzenia, prezentującego w szerokim zakresie designerskie rozwiązania w aranżacji wnętrz i przestrzeni mieszkalnych oraz promującego nowoczesne wzornictwo, sztukę i grafikę użytkową.

Targi ABOUT DESIGN powstają z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach. Rozwój rynku nieruchomości i lokali użytkowych, coraz większa rywalizacja w biznesie oraz coraz bardziej wyszukane potrzeby indywidualnych klientów sprawiają, że popyt na oryginalne wzornictwo i sztukę użytkową "exclusive" rośnie coraz szybciej.

ABOUT DESIGN to oferta skierowana zarówno do projektantów, dizajnerów, architektów, producentów, handlowców, deweloperów, inwestorów jak i klientów indywidualnych. Wśród wystawców znajdą się firmy oferujące nowoczesne meble, oryginalne akcesoria, ceramikę, tkaniny, szkło artystyczne, lampy, kuchnie, parkiety i marmury.

Specjalną strefę będą mieli na targach młodzi projektanci. Strefa YOUNG DESIGN to obszar, w którym młodzi projektanci, studenci i absolwenci kierunków projektowych mają możliwość zaprezentowania własnych wizji wzornictwa. Idee młodych uciekają od stereotypów, próbują łamać przyzwyczajenia stylistyczne i poszukiwać nowych form wyrazu. Jednak młodzi projektanci bardzo często nie mają kontaktu z wielkim przemysłem i sami, bądź we współpracy z drobnymi rzemieślnikami wcielają w życie swoje pomysły. Targi ABOUT DESIGN stanowią świetną okazję, by biznes i kreatywny design spotkały się w jednej przestrzeni. ABOUT DESIGNstwarza platformę wymiany kontaktów i doświadczeń pomiędzy projektantami a producentami, architektami a inwestorami, projektantami a deweloperami.

W PROGRAMIE TARGÓW:

· "Aktualne trendy w grafice użytkowej", prow. Dawid Korzekwa (org. Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej)

· Wykład i warsztaty "Techniki druku cyfrowego",prow. Paweł Żelazny z firmy Digital Design (org. Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości)

· Akademia Dobrze Mieszkaj - doradztwo, inspiracja, rekomendacja (org. Wydawnictwo Publikator)

· EDU DESIGN:

- warsztaty z zakresu designu dla dzieci, prow. Ewa Solarz (autorka książki dla dzieci designie pt. "D.E.S.I.G.N.")

- warsztaty dla dzieci "Laleczka ze sznureczka", prow. Joanna Brodecka

· Warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i wykorzystania Funduszy Europejskich, prow. Dawid Kentzer (org. Agencja Rozwoju Pomorza S.A.)

· Prezentacja MOI - "Moment of Inspiration" i KeyShot - "Key to amazing shots". Fotorealistyczny rendering w programie KeyShot na przykładzie modeli 3D z programów Alibre Design i MOI 3D (org. Datacomp Sp. z o.o.)

· Work in progress -wystawa, org. Katedra Wzornictwa Przemysłowego- Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy do udziału w ABOUT DESIGN !

www.aboutdesign.com.pl

Komentarze: 0
Wydrukuj artykułAby dodać komentarz, Zaloguj się!