Tagi

Archiwum

II Nagroda równorzędna w konkursie Loft Design - autorzy: Filip Szafrański, Karolina Wierzbińska (Poznań)

Filip Szafrański, Karolina Wierzbińska, 2011-09-30
Mieszkanie zostało zaprojektowane w ten sposób aby pogodzić pracę z domem zachowując przy tym swobodę w kształtowaniu przestrzeni na różne okazje.

Pomogło w tym zastosowanie ruchomych ścianek, które pozwalają łatwo i swobodnie aranżować przestrzeń, oraz nieprzypadkowo ulokowanych przeszkleń, które w doskonały sposób nie tylko separują od siebie poszczególne pomieszczenia ale dają wgląd do tego co się dzieje poza nimi.

Klatka schodowa oraz wiatrołap zostały zamknięte przeszkleniem z kilku powodów. Światło wpadające do salonu i kuchni, poprzez przezroczystą szklaną ścianę wpada również na klatkę schodową dodatkowo doświetlając ją.

Schody oraz wejście odseparowane są od zapachów płynących z kuchni jednocześnie nie tracą na nią widoku. Z powodu domowego biura umieszczonego na piętrze docelowi klienci oddzieleni są od części mieszkalnej i kierowani prosto na antresolę.

Domowe biuro znajdujące się na antresoli także zostało wydzielone ze szklanych tafli szkła. Dało to możliwość pracującemu tam rodzicowi wgląd na to co dzieję się nie tylko na poziomie 1 ale także na całej antresoli włączając w to wydzielony pokój w którym może bawić się dziecko podczas gdy rodzic ciężko pracuje. Dodatkowo pomieszczenie zyskuje dobrą izolację akustyczną co pozwalać się na pracy a zarazem kontrolować otoczenie.

Na antresoli znajduję się również mały stół konferencyjny w razie spotkania z klientem, lub przeczytania książek. Przestrzeń można dowolnie aranżowad za pomocą ruchomych ścianek kartonowo gipsowych, zamocowanych na szynach w suficie podwieszanym. Kuchnię w razie przybycia gości lub smażenia potraw można jednym ruchem odseparować od salonu. W ten sam sposób można zaaranżować pomieszczenie na antresoli. Otwarte może służyć jako bawialnia dla dziecka w trakcie pracy rodzica, a zamknięte jako pokój dla gości.

Zabudowa szafami wykonana jest z błyszczącego laminowanego mdf. Szafy wykorzystują każdą wnękę, licują się ze ścianą, tworząc jednolitą płaszczyznę powiększającą tym samym optycznie przestrzeń. Zabudowania dochodzą do samego sufitu, wykorzystując maksymalnie miejsce na przechowywanie zachowując przy tym estetyczny jednolity wygląd.

Oświetlenie loftu oparte jest na halogenach montowanych w szynach systemowych firmy Aquaform. Dają one
możliwość bardzo swobodnego kształtowania oświetlenia we wnętrzu poprzez zmianę położenia halogenów oraz dokładanie nowych. Szyny wraz z halogenami umieszczone zostały w szczelinach w suficie podwieszanym g-k.

Spis mebli:

SALON
sofa - TUFTY-TIME Patricia Urquiola
krzesła - Herman Miller® Eames® Molded Plastic Side Chair from Smart Furniture
lampa - Aquaform

KUCHNIA
halogeny - Aquaform montowane na szynie systemowej w szczelinie sufitowej
meble - laminowany mdf

ANTRESOLA BIURO
krzesła - SINA Uwe Fisher (1999)
lampka - Tolomeo lamp Miechele de Lucchi 1986
halogeny - Aquaform montowane na szynie systemowej
krzesła - Herman Miller® Eames® Molded Plastic Side Chair from Smart Furniture
stół okrągły - Cappellini pan table series by jasper morrison

Komentarze: 0
Wydrukuj artykułAby dodać komentarz, Zaloguj się!