Tagi

Archiwum

Wyróżnienie równorzędne w konkursie Loft Design - autorzy: Igor Kaźmierczak, Maciej Nisztuk (S3NS Architektura) Wrocław

Igor Kaźmierczak, Maciej Nisztuk (S3NS Architektura), 2011-09-30
Idea projektu bazuje na profilu mieszkańców - rodzinie modelu 2+1: rodzice w wieku ok. 30 lat, wolnych zawodów, jedno z nich pracuje w domu oraz dziecko w wieku przedszkolnym. Mieszkańcy to ludzie młodzi otwarci na nietradycyjne podejście do projektowania. Otwartość przestrzeni sprzyja integracji domowników, nie stanowi również problemu dla dziecka

Koncepcja mieszkania opiera się na założeniu maksymalnej otwartości przestrzeni. Na poziomie "zero" znajduje się zespół funkcji sypialni, jadalni, kuchni i salonu połączony w jedną przestrzeo. Aneks gospodarczo-sanitarny (łazienka, toaleta, garderoba) została zamknięta w pasie na ścianie bocznej. Box ów wykonany z ciemnego drewna poprzecinany drzwiami przesuwnymi ze szkła mlecznego.

Wstęga z ciemnego drewna biegnąca na wskroś poziomu "zero" wydziela przestrzeń sypialną. Płócienny lampion stanowiący dominantę kolorystyczną wzbogaca przestrzeń. Oświetlenie (LED, miękkie, jednobarwne, płaszczyznowe) zostało poprowadzone tak by wyodrębnić najbardziej istotne elementy wnętrza (bogate w detal meble, drewnianą wstęgę).

Na antresoli znajduje się pracownia dla jednego z rodziców wraz z miejscem na składowanie prac i pokój dziecka z łazienką połączoną z toaletą. Szklany fragment w posadzce antresoli doświetla kuchnię poniżej.
Meble stanowią głównie antyki, bogate w detal stanowiące kontrast do surowego wnętrza. Materiałem wykooczeniowym ścian i posadzki jest szary beton architektoniczny, polerowany, zacierany w ten sposób by uwypuklid jego fakturę. Sufity czarny polerowany.

Komentarze: 0
Wydrukuj artykułAby dodać komentarz, Zaloguj się!