Tagi

Archiwum

Zakręcone schody - genialny dekor

~red., 2011-05-04
Obok podstawowej funkcji komunikacyjnej, jaką pełnią w lofcie schody, są one istotnym elementem wystroju wnętrz - współtworzą indywidualny charakter i wyjątkową atmosferę loftu.

Jeśli na zamontowanie schodów w naszym lofcie przewidziano stosunkowo mało miejsca, lub gdy szczególnie zależy nam na zaoszczędzeniu cennej przestrzeni, dobrym rozwiązaniem będzie montaż schodów kręconych, inaczej zwanych spiralnymi.

Schody tego typu są bardzo efektowne - tworząc ciekawą formę przestrzenną i architektoniczną same w sobie mogą stanowić element dekoracyjny, czyniąc nasz loft wyjątkowym. Dobrze prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Podstawowy model kręconych schodów to połączenie lekkiej konstrukcji stalowej ze stopniami wykonanymi z litego drewna.

Wybór materiału, koloru i formy schodów zależy głownie od naszych możliwości i stylu, w którym urządzamy loft. Do wyboru mamy stal, drewno, włókna węglowe, beton czy żeliwo, które łączy się z kamieniem, szkłem i tworzywami sztucznymi. Ceny kręconych schodów, w zależności od materiałów, staranności wykonania i producenta, kształtują się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Komentarze: 0
Wydrukuj artykułAby dodać komentarz, Zaloguj się!